Studio pilates M yoga
Email:
Telefon: 734 707 217

Jóga

VŠECHNY JÓGOVÉ LEKCE V NAŠEM STUDIU JSOU VEDENY S ÚCTOU A POKOROU K TRADIČNÍ JÓZE... NAMASKAR

 

HATHA JÓGA
Cílem praktikování hatha jógy je harmonie, vyvážení základních polarit (aktivita-pasivita). Při lekci hatha jógy se naučíme, jak správně pracovat s dechem, jak propojit dech s vědomým pohybem, jak tělu porozumět a nepřepínat jej na úkor své vlastní energie. Pomocí ásan, dechových cvičení nám otevře cestu k ozdravení těla a rozjasnění mysli. Lekce je vedena v pomalejším tempu, vždy s ohledem na možnosti klienta. 

Zdravotní účinky:

 • vliv na regeneraci orgánů
 • posílení imunity, podpora činnosti lymfatického systému
 • každá pozice má speciální význam pro určité energetické dráhy (meridiány)
 • odstraňuje z organismu nahromaděné toxické látky
 • pomocí ásan se vaše tělo stane pevnějším a pružnějším
  Zaměřeno na:
 • Umění naslouchat svému tělu
 • Umění  propojení dechu se sebou samými
 • Uvolnění stresových partií našeho těla (bederní oblast, kyčle, ramena…)
 • Vše v pomalém tempu, vše s ohledem na Vaše možnosti
  Průběh lekce:
 • úvodní relaxace, příprava na cvičení
 • dechová cvičení 
 • přípravné cviky (krije)
 • ásany (tělesné pozice) trénující sílu, ohebnost, soustředění a umění vnitřního vhledu
 • závěrečná relaxace

FLOW YOGA + RANNÍ FLOW
Flow – plynulost, propojení. Objevte kouzlo pohybu v souladu s dechem, objevte lehkost Vašeho těla, sílu tělesného jádra, přijďte si plynout. Lekce vycházející z novějších stylů jógy, zaměřená na sílu (posílení svalů ochablých) a lehkost (navrácení pružnosti svalům zkráceným). Vše s pozorností na soulad dechu s pohybem s ohledem na Vaše pohybové možnosti. Nabízíme také ranní jemnější verzi této lekce - Ranní Flow, která vám pomůže příjemně tělo protáhnout a zároveň posílit, dodá mu energii na celý den, podpoří tak nejen vaši sílu, ale i pružnost a lehkost těla a mysli.

JIN JÓGA (slovo jin pochází z taoistické tradice - jin / jang - mezi těmito kvalitami hledáme rovnováhu)
Jinové pozice nabízejí relaxaci pojivovým tkáním, jako jsou vazy, fascie a klouby těla (kvalita jin). Během jinové praxe se oddáváme pasivitě, pomocí pomůcek dopřejeme tělu maximální uvolnění ve velkých svalových skupinách (kvalita jang). Dle TČM je v každém měsíci v roce oslabován určitý orgán, praxí jin jógy podpoříme funkci daného orgánu mimo jiné tím, že uvolníme vše potřebné v jeho dráze (meridián) nejen pomocí relaxovaných velkých svalových skupin. Podpoříme tím tak tok energie, která v této dráze k danému orgánu stagnuje. Klidné, stabilní pozice jsou většinou praktikovány v leže, sedě či kleče a to po dobu 3-5min. Vhodné pro všechny úrovně praktikujících. Vhodné jako doplněk k jangovým aktivitám (dynamická jóga, běh, cyklistika, hektický způsob života, stres atd.) Jin jóga je metoda, při které se dostanete hlouběji do svého těla i mysli. Harmonizuje Vaši mužskou a ženskou energii, podporuje činnost vašich orgánů. Naučí Vás, jak se spojit se svým vnitřním světem. Dopřeje Vám ochutnat TADY A TEĎ.

JÓGA&FASCIE
Lekce je vedena v pomalém tempu, pozice jsou nenáročné. Tato praxe je vhodná pro všechny milovníky zdravého pohybu.
Fascie jsou fascinující a nedoceněný systém. Podobají se vašemu nervovému a cévnímu systému. Vytvářejí složitou síť v celém těle a jsou jedním z mnoha prvků, jejichž zdraví ovlivňuje zdraví celého těla.  
Fascie jsou kolagenová, pojivová tkáň, obklopující všechny struktury v těle. Fascie jsou bílá tkáň rozličných forem a konzistencí, oddělují a současně spojují jednotlivé části těla. Fascie nám dávají formu a strukturu, jsou důležité pro náš postoj a jakýkoli pohyb. Čím pružnější a vláčnější jsou, tím lépe své tělo dokážeme vnímat.
Praxe jógy, která napomáhá hydratovat tkáně, uvolňovat srůsty, praxe, která podporuje krevní oběh a činnost lymfatického systému, pomáhá zmírnit bolesti kloubů a zad, zlepšit pohyblivost pohybového aparátu a celkově zvýšit vnímavost těla.

HARMONIZAČNÍ SESTAVA
Sestava cviků která podporuje činnost všech orgánů těla, obnovuje harmonii organismu, posiluje imunitu, sestava která napomáhá správné činnosti endokrinního a lymfatického systému. Sestava vhodná jako prevence při problémech před a během menopauzy. Pravidelným cvičením této sestavy předcházíme problémům jako jsou nespavost, pocení, únava, bolesti hlavy, ztuhlosti kloubů, výkyvy nálad, inkontinence, ztráta energie. Cvičením této sestavy uvolňujeme energetické dráhy tak, aby energie v těle plynule proudila a nestagnovala, svaly se protahují a fasciím se vrací jejich pružnost, díky tomu se ke každému danému orgánu, který se nachází v průběhu dané svalovofasciální dráhy dostává znovu energie, která napomáhá danému orgánu v jeho činnosti. Pozice jsou nenáročné, prováděné s krátkou výdrží a vždy jsou přizpůsobeny vašim možnostem. 

LUNCH YOGA
Máte naročné zaměstnání, jste v půlce dne unavení, bolí Vás celé tělo, potřebovali byste dobít energii? Pokud zní Vaše odpověď ano, je tato praxe yogy právě pro Vás. Na začátku lekce na Vás čekají nenáročné stojné pozice, které Vás zbaví únavy a dodají Vám energii, následují pozice pro jemné ztišení nervového systému a na závěr blahodárná relaxace. Věřím, že se po této lekci budete cítit svěže a plní energie. Tuto energii poté můžete využít ve prospěch svůj i ostatních. 

YOGA-WHEEL -  více zde

Zveme Vás na nové kurzy JÓGY V DENNÍM ŽIVOTĚ
Sezóna 9/2023 - 1/2024
Přihlášení na http://www.joga.cz
Info: tel. 724 765 715 nebo liberec@joga.cz
více zde

Těšíme se na Vás na lekcích jógy/pilates/meditace v našem studiu Pilates M Yoga v Liberci.