Studio pilates M yoga
Email:
Telefon: 734 707 217

Pilates Medical

Pilates Medical – metoda s uceleným konceptem, založená na principech funkčního cvičení, která pomáhá udržovat vaše tělesné zdraví.
Propojení metody Pilates, vývojové kineziologie s prvky rehabilitačních a fyzioterapeutických technik. Cvičení je vhodné jako prevence proti boletem zad, ztuhlosti kloubů, při problémech s inkontinencí, diastázou, při problémech projevujících se v oblasti páteře. Pravidelné cvičení podporuje Vaše zdraví, silnou imunitu a odolnost vůči stresu. Lekce je zaměřená na funkčnost pohybu při každodenních činnostech, umění dýchat a v neposlední řadě, na odstranění špatných pohybových vzorců, díky kterým naše tělo zatěžujeme.
Ubíráme mu energii nejen na úrovni fyzické ale i mentální. Díky těmto špatným vzorcům, musí tělo vynaložit během dne mnohem více energie, cítíme se unavení, ani nevíme z čeho. Naučte se vzorce nové, díky kterým budete mít více energie na vše, co potřebujete. Lekce je vhodná pro všechny, pro klienty/ky, kteří si potřebují připomenout základy funkčního cvičení, dostat své tělo do lepší kondice, posílit HSS apod.

Pilates Reformer Medical – individuální lekce  55min. (Praha+Liberec) lekce Reformer Duet (Liberec)
Původní lekce Josepha Pilatese se odehrávaly na pilates strojích Reformer, teprve později se cvičení přeneslo na podložku tzv.pilates matwork. Reformer se skládá z pevného rámu, ve kterém je připevněn pojízdný vozík na kterém jsou umístěny zátěžové pružiny, které kladou vozíku odpor. Reformer tedy plně ovládáte sami. Cvičení na stroji Pilates Reformer může být cvičením jak rehabilitačním, tak vysoce intenzivním. Díky fixaci trupu a kvalitnímu zapojení HSS dosáhneme brzy požadovaných výsledků. Potřebujete pomoci s bolestí zad, potřebujete se dostat zpět do formy po lékařském zákroku, potřebujete posílit hluboký stabilizační systém? Chcete své tělo posílit, protáhnout, zmobilizovat? Neváhejte a kontaktujte mne. Ráda Vám pomohu.

Co vše můžete cvičením Pilates Medical získat:
- posílení středu těla: břišních, zádových svalů a hlubokých svalů pánevního dna
- vzpřímené držení těla
- ladnost pohybu
- lepší výkonnost v ostatních druzích sportu
- pevné a štíhlé svalstvo
- odstranění bolesti v oblasti pánve, kyčlí, zad 
- pružnou tedy zdravou páteř, mobilní klouby
- posílené svalstvo se sklonem k ochabování

Zdravé fascie
Fascie jsou fascinující a nedoceněný systém. Podobají se vašemu nervovému a cévnímu systému. Vytvářejí složitou síť v celém těle a jsou jedním z mnoha prvků, jejichž zdraví ovlivňuje zdraví celého těla.  
Fascie jsou kolagenová, pojivová tkáň, obklopující všechny struktury v těle. Fascie jsou bílá tkáň rozličných forem a konzistencí, oddělují a současně spojují jednotlivé části těla. Fascie nám dávají formu a strukturu, jsou důležité pro náš postoj a jakýkoli pohyb. Čím pružnější a vláčnější jsou, tím lépe své tělo dokážeme vnímat.
Trénink fascie s použitím masážních válců a míčků využívá cílenou masáž a aplikaci tlaku na velké plochy, aby tím pomohl navrátit pružnost staženým fasciím a zmírnil tak tlak a napětí celého těla. Cílený fasciální trénink hydratuje tkáně, uvolňuje srůsty, podporuje krevní oběh a činnost lymfatického systému, pomáhá zmírnit bolesti kloubů a zad, zlepšit pohyblivost pohybového aparátu a celkově zvýšit vnímavost těla. 

Zdravá pánev (45min).
Jemná lekce zaměřená na podporu zdraví pánevní oblasti, podporu zdraví pánevního dna, mobilitu v oblasti kosti křížové, mobilitu bederní páteře a kyčelních kloubů. Tato lekce má za cíl pomoci předcházet zdravotním potížím, jako jsou inkontinence, pokles p. dna, bolesti zad, bolesti hlavy, bolesti v oblasti kosti křížové, přetížení-přílišné stažení p. dna, ztráta chuti na intimní prožitky, problémy s otěhotněním apod. 


Historie a principy
Joseph Hubertus Pilates
se narodil roku 1883 v Německu, ale kořeny jeho rodiny sahají až do Řecka. Joseph jako dítě trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou, byl však odhodlán své handicapy překonat. Již ve 14 letech měl dokonale vypracované a zdravé tělo. Necvičil podle zavedených fitness programů, ale kombinoval různé formy cvičení např. tanec, různé druhy sebeobrany, box. Jednou z jeho dalších inspirací byl pohyb malých dětí a zvířat. V neposlední řadě byl inspirován východními technikami, a to především yogou, kde ho nejvíce ovlivnil Krishnamacharya (1888-1989).
Z každé cvičební metody si Pilates vybral ty prvky, které pokládal za tělu nejprospěšnější a postupně z nich vytvořil svou metodu, kterou zpočátku nazýval The Art of Contrology.

Cvičení ve studiu pilates M yoga

Principy cvičení pilates = Principy funkčního cvičení

KONCENTRACE
(soustředění) - je jedním z hlavních prvků metody Pilates. Je to klíčový element pro spojení těla a mysli. Soustředěná pozornost na daný pohyb zkvalitňuje jeho provedení. Naše plná soustředěnost je klíčem k tomu, mít tělo pod KONTROLOU. Jeden z nejdůležitějších principů cvičení pilates je CENTRUM (střed těla) ze kterého vycházi veškerá práce svalů směrem k periferiím. Střed těla můžeme vnímat jako zdroj energie, odkud síla vychází. PŘESNOSTdalší z principů funkčního cvičení jednoznačně říká, jeden precizně provedený pohyb vám přinese více užitku, než několik nedbale provedených cviků. KVALITA je důležitější než kvantita. PLYNULOST prováděných pohybů je dalším z principů této metody. Každá fáze pohybu má svůj smysl, který je potřeba znát, aby bylo cvičení prováděno správně a tedy funkčně. DÝCHANÍ dech je první a zároveň poslední známkou života. Dýchaní a jeho kontrola tvoří podstatnou část Pilatesovy metody. Princip dýchání je nezbytným předpokladem pro optimální tělesnou výkonnost. Dech je klíčem ke zdravému a pevnému tělu, silné imunitě a svěží mysli.